Alergia na słońce

17094171_1544772628917720_1674981953_n

 

Fotodermatoza – potocznie alergia (uczulenie) na słońce, czyli nadwrażliwość organizmu na zetknięcie z alergenem, w tym przypadku promieniowaniem UV, które jest substancją wywołującą patologiczną reakcję immunologiczną naszego organizmu. Fotodermatoza jest schorzeniem, na które skarży się wiele osób. Objawia się zaczerwienieniem, wysypką, pęcherzykami, opuchlizną, złuszczeniem naskórka lub przebarwieniem skóry. Powyższe objawy pojawiają się zwykle w ciągu 24-48 godzin od czasu ekspozycji na słońce i towarzyszyć im może ból głowy, uczucie „rozbicia”, biegunka. Uczulenie na słońce jest to nadwrażliwość skóry na promieniowanie ultrafioletowe (UV).

Czerwone, swędzące bąbelki pojawiają dlatego, że po zimie organizm nie zdążył wyprodukować wystarczającej ilości melaniny, czyli barwnika, który chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Na intensywność reakcji na słońce ma również wiek i czas spędzony w ciągu całego życia na słońcu, które osłabiają odporność skóry na promieniowanie. Inną przyczyną jest coraz większe zanieczyszczenie środowiska, a co za tym idzie coraz większe obciążenie naszych organizmów.

 

Nie musisz rezygnować ze słońca.

 

Odczulanie przeprowadzane przy pomocy aparatury BICOM polega na wygaszaniu alergenu, a jego celem jest zredukowanie lub całkowita eliminacja biofizykalnych czynników zaburzających.

Jest to terapia drganiami własnymi pacjenta, w której, poprzez przejęty z medycyny chińskiej system meridianów i punktów akupunkturowych, wykorzystuje się istniejące w organizmie człowieka drgania elektromagnetyczne (biosygnały). Wyróżniamy drgania fizjologiczne (harmoniczne) oraz drgania patologiczne (dysharmoniczne), zakłócające, wywołane np. infekcjami, niewyleczonymi chorobami, obciążeniem organizmu toksynami. Ponieważ drgania własne organizmu mają naturę elektromagnetyczną, można je wychwycić zarówno z powierzchni skóry, jak i z tkanek oraz narządów za pomocą specjalnych elektrod i doprowadzić do urządzenia terapeutycznego. Drgania te są przetwarzane dzięki nowoczesnej elektronice w aparacie BICOM w drgania terapeutyczne (przy  czym nie są dodawane inne technicznie wytworzone częstotliwości), które przekazywane są z powrotem do organizmu pacjenta, którego pole elektromagnetyczne natychmiast reaguje na dokładnie dopasowany sygnał terapeutyczny i ponownie przekazuje zmieniony już wzorzec drgań do aparatu BICOM. Proces ten powtarza się ciągle w ułamkach sekund, dzięki czemu patologiczne sygnały są w organizmie redukowane a w końcu wygaszane. Na skutek poprawy biofizykalnego stanu energetycznego pacjenta dochodzi stopniowo do poprawy procesów biochemicznych, a co za tym idzie do normalizacji i wyleczenia.

Terapia odczulająca w przypadku każdego pacjenta może przebiegać inaczej. U jednych następuje całkowite odczulenie na dany alergen już po pierwszej wizycie , u innych konieczne jest powtórzenie odczulenia. Odczulanie przy użyciu aparatu Bicom sprawdza się jako główna metoda terapeutyczna oraz jako element uzupełniający innej metody leczenia.