Biorezonans w weterynarii

kot_kopia1

W każdym żywym organizmie oraz wokół niego występują drgania elektromagnetyczne (pola) najróżniejszych częstotliwości. Przykładem rejestrowania takich pól są EKG i EEG. Każdy pacjent ma własne drgania. Wyróżnia się drgania fizjologiczne (prawidłowe) oraz patologiczne, czyli takie, które pojawiają się w przypadku choroby, infekcji czy reakcji alergicznych.

Aparat BICOM 2000 jest to urządzenie, które potrafi, poprzez wgrane programy lub dostarczone przez terapeutę w formie próbki wzoru częstotliwości (lub bezpośrednio danego patogenu), wytworzyć terapeutyczne wibracje elektromagnetyczne używane do terapii.

Terapia biorezonansowa mocno wspomaga leczenie poprzez pobudzanie sił obronnych organizmu zwierzęcia. Powoduje przyspieszenie procesów leczniczych, np. 2-3 krotnie przyspiesza zrost kości przy złamaniach, przynosi znaczną ulgę przy objawach bólowych, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek.

horse2

Terapia biorezonansowa doskonale sprawdza się przy chorobach skórnych, ostrych i przewlekłych stanach bólowych i zapalnych, chorobach pasożytniczych, chorobach reumatycznych, chorobach nerek, układu pokarmowego, alergiach, grzybicach i innych. Zabieg jest zupełnie bezpieczny, bezbolesny i bezinwazyjny. Większość zwierząt jest spokojna i zrelaksowana w trakcie terapii, a właściciel może być obecny podczas terapii.

cat

Po terapii biorezonansem istnieje możliwość pojawienia się krótkotrwałego pogorszenia, tzw. efektu odbicia. Po terapii organizm zaczyna pozbywać się toksyn, w związku z czym może wystąpić zwiększone oddawanie moczu i kału oraz zmiana ich koloru, zapachu i konsystencji, nieprzyjemny zapach skóry, swędzenie, ogólna apatia czy nawet brak apetytu. Powyższe objawy mogą lecz nie muszą wystąpić, gdyż reakcje każdego organizmu są indywidualne.

Duże znaczenie w przebiegu terapii ma picie wody. Woda pomaga organizmowi wydalić toksyny uwolnione podczas terapii, co przyspiesza działanie terapii i pozwala na normalizację pracy organizmu.

Czas, jaki potrzebuje organizm na reakcję na zastosowaną terapię jest również indywidualny. Większość zwierząt odczuwa poprawę już po pierwszej terapii. Dotyczy to szczególnie stanów ostrych. W stanach chronicznych ilość terapii zależy od ciężkości schorzenia.

maja

Terapia przy pomocy biorezonansu jest klasyczną terapią regulacyjną organizmu. Procesy regulacyjne zachodzą wyłącznie dzięki oddziaływaniu ultra słabych informacji elektromagnetycznych. Oprócz drgań fizjologicznych występują także drgania patologiczne, określane razem jako drgania własne pacjenta. Drgania te można odprowadzić z powierzchni ciała za pomocą elektrod i przez przewód przekazać do aparatu terapeutycznego. Drgania własne przetwarza się w drgania terapeutyczne, które powracają do ciała pacjenta, powodując w nim działania lecznicze (usuwanie patogennych czynników). Wytworzone w ten sposób pole drgań jest w stanie wytłumić nieprawidłowe oddziaływanie międzykomórkowe i wzmocnić właściwe, sprowokować organizm do właściwej pracy, a także pobudzić system odporności, aby go zaktywizować do usunięcia z organizmu patogenu. Drgania wywołują w organizmie pacjenta działanie terapeutyczne poprzez wygaszanie, względnie redukcję drgań patologicznych.

Celem terapii jest przywrócenie w organizmie prawidłowych drgań na poziomie komórkowym i komunikacji pomiędzy komórkami, a wytłumienie patologicznych, tak aby przywrócić prawidłową pracę danego narządu, układu lub całego organizmu.

 

brexi_male
Podczas terapii biorezonansem organizm nie jest poddawany oddziaływaniom napięcia prądu ani stałego ani zmiennego.

 

Jako jedyni w województwie łódzkim posiadamy aparat, który umożliwia dojazd do pacjenta.