Katar

katar2


KATAR – CZY ZAWSZE MUSIMY Z NIM PRZEGRYWAĆ?

 

To, jak dokuczliwy jest katar wiemy wszyscy. Czerwony, bolący nos. Tony chusteczek. Niezliczone ilości kropli do nosa. Wysuszona śluzówka. Ból głowy. Łzawiące oczy.

W leczeniu objawowym nieżytu nosa stosować można różnego rodzaju leki obkurczające śluzówkę nosa (krople do nosa dostępne bez recepty). Choć przynoszą one natychmiastową ulgę, to jednak stosowane przewlekle prowadzą paradoksalnie do zaburzeń wydzielania błony śluzowej i nasilenia kataru. Z leków doustnych w leczeniu kataru zastosowanie ma pseudoefedryna, która również dostępna jest bez recepty i wchodzi także w skład wielu złożonych preparatów na przeziębienia. Mechanizm działania tego leku polega na obkurczaniu śluzówki nosa i zmniejszaniu ilości wydzieliny. Lek ten wpływa m.in. na układ krążenia i jest przeciwwskazany u osób obciążonych kardiologicznie.

 

Czy w takim razie katar zawsze musi postawić na swoim?

Otóż nie!

 

Jest sposób aby nie był dokuczliwy, nie trwał w nieskończoność, nie „wycinał” z życia kilku lub kilkunastu dni. Terapia metodą BRT znacznie przyspieszy leczenie kataru. Nie ma konieczności stosowania leków.

Już po pierwszej wizycie jest wyraźnie odczuwalna poprawa.

Terapię można stosować z powodzeniem zarówno u dorosłych jak i u dzieci.

Jedynym przeciwwskazaniem jest rozrusznik serca oraz pierwszy trymestr ciąży.

Zabieg metodą BRT jest bezbolesny i  nieinwazyjny.
W terapii wykorzystuje się istniejące w organizmie człowieka drgania elektromagnetyczne.

Zalecane są 1-3 wizyty odbywane codziennie lub co drugi dzień.

Terapia przy pomocy biorezonansu jest klasyczną terapią regulacyjną organizmu. Procesy regulacyjne zachodzą wyłącznie dzięki oddziaływaniu ultra słabych informacji elektromagnetycznych. Oprócz drgań fizjologicznych występują także drgania patologiczne, określane razem jako drgania własne pacjenta. Drgania te można odprowadzić z powierzchni ciała za pomocą elektrod i przez przewód przekazać do aparatu terapeutycznego. Drgania własne przetwarza się w drgania terapeutyczne, które powracają do ciała pacjenta, powodując w nim działania lecznicze (usuwanie patogennych czynników). Wytworzone w ten sposób pole drgań jest w stanie wytłumić nieprawidłowe oddziaływanie międzykomórkowe i wzmocnić właściwe, sprowokować organizm do właściwej pracy, a także pobudzić system odporności, aby go zaktywizować do usunięcia z organizmu patogenu. Drgania wywołują w organizmie pacjenta działanie terapeutyczne poprzez wygaszanie, względnie redukcję drgań patologicznych.

Celem terapii jest przywrócenie w organizmie prawidłowych drgań na poziomie komórkowym i komunikacji pomiędzy komórkami, a wytłumienie patologicznych, tak aby przywrócić prawidłową pracę danego narządu, układu lub całego organizmu.

Podczas terapii biorezonansem organizm nie jest poddawany oddziaływaniom napięcia prądu ani stałego ani zmiennego.