Klimakterium i Menopauza

jesien-2

Menopauza to fachowa nazwa ostatniej miesiączki w życiu kobiety. Klimakterium to długi, fizjologiczny  proces okołomenopauzalny. Zwykle trwa kilka lat, ale czasem objawy przekwitania wydłużają się nawet aż do kilkunastu. U 80% kobiet pojawiają się w tym okresie dolegliwości związane z zaburzeniem równowagi hormonalnej, m.in.:

  • uderzenia gorąca,
  • zimne dreszcze,
  • kołatanie serca,
  • drażliwość,
  • zmęczenie,
  • problemy ze snem,
  • uczucie przygnębienia,
  • nocne poty, itp.

 

Warto zadbać, aby ten czas był jak najbardziej komfortowy.

 

Po 40-tym roku życia zaczyna się stopniowe wygaszanie czynności jajników i powolne zmniejszanie się ilości wydzielanych hormonów (progesteronu i estrogenów).  W każdym przypadku terapia objawów menopauzy jest wielokierunkowa i obejmuje zarówno regulację zaburzeń hormonalnych jak i usprawnienie metabolizmu czy aktywację sił witalnych.

 

Kobiety aktywne, w pełni sił witalnych i pozytywnie nastawione do świata,
łatwiej przechodzą przekwitanie.

Terapia przy pomocy biorezonansu jest klasyczną terapią regulacyjną organizmu. Procesy regulacyjne zachodzą wyłącznie dzięki oddziaływaniu ultra słabych informacji elektromagnetycznych. Oprócz drgań fizjologicznych występują także drgania patologiczne, określane razem jako drgania własne pacjenta. Drgania te można odprowadzić z powierzchni ciała za pomocą elektrod i przez przewód przekazać do aparatu terapeutycznego. Drgania własne przetwarza się w drgania terapeutyczne, które powracają do ciała pacjenta, powodując w nim działania lecznicze (usuwanie patogennych czynników). Wytworzone w ten sposób pole drgań jest w stanie wytłumić nieprawidłowe oddziaływanie międzykomórkowe i wzmocnić właściwe, sprowokować organizm do właściwej pracy, a także pobudzić system odporności, aby go zaktywizować do usunięcia z organizmu patogenu. Drgania wywołują w organizmie pacjenta działanie terapeutyczne poprzez wygaszanie, względnie redukcję drgań patologicznych.

Celem terapii jest przywrócenie w organizmie prawidłowych drgań na poziomie komórkowym i komunikacji pomiędzy komórkami, a wytłumienie patologicznych, tak aby przywrócić prawidłową pracę danego narządu, układu lub całego organizmu.

Podczas terapii biorezonansem organizm nie jest poddawany oddziaływaniom napięcia prądu ani stałego ani zmiennego.