Rzuć palenie

papieros_sklad_male


 

Nikotyna jest silnie trującą, neurotoksyną. Rozpuszcza się w wodzie i rozpuszczalnikach organicznych, takich jak etanol oraz benzyna. Należy do najgwałtowniej działających trucizn. W przypadku palenia papierosa nikotyna działa już w około 7 sekund po jej zażyciu. Te 7 sekund jest to czas potrzebny na przedostanie się nikotyny z ust do płuc, następnie do serca, aorty i tętnic mózgu. Biologiczny okres półtrwania nikotyny w mózgu wynosi około 2 godzin. Nikotyna działa bezpośrednio na naczynia krwionośne, podnosi ciśnienie krwi i wzrost zużycia tlenu w organizmie. Działając na narządy wewnętrzne, zwiększa ryzyko choroby niedokrwiennej serca. Prowadzić to może do zawału serca i miażdżycy tętnic kończyn dolnych. Palenie tytoniu może doprowadzić do przewlekłego zapalenia oskrzeli, gruźlicy układu oddechowego, choroby dwunastnicy i żołądka, udaru mózgu i przede wszystkim chorób nowotworowych. Palenie papierosów prowadzi do podwyższenia poziomu dopaminy w mózgu, co jest efektem charakterystycznym dla wielu substancji uzależniających. 

Liczne badania wykazały, że palenie papierosów powoduje przedwczesne starzenie się skóry,  zmniejszenie jej zdolności do regeneracji. Przewlekłe niedotlenienie skóry prowadzi do zmniejszenia produkcji włókien kolagenowych, które odpowiedzialne są za jakość i elastyczność naszej cery. Żadne zabiegi z zakresu kosmetyki, medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej nie przywrócą utraconej urody.

 

 

Jeśli rzucisz palenie już teraz to:

po 20 minutach puls zaczyna wracać do normy.

po 2 godzinach tętno i ciśnienie krwi uspokajają się i znajdują na zgodnym z normą poziomie, nikotyna zaczyna opuszczać organizm (po upływie dwóch dób uwolni się całkowicie), poprawia się ogólne krążenie krwi.

od 2 do 12 godzin po rozstaniu z używką pojawiają się pierwsze symptomy odstawienia. Nawet trzy dni później możemy odczuwać bóle głowy i nudności – ale warto się przemęczyć, bo w tym czasie usuwa się z organizmu tlenek węgla.

po 8 godzinach poziom tlenu we krwi wraca do normalnego poziomu.

po upływie 3 dni oskrzela się rozluźniają, zaczynamy swobodniej oddychać.

po upływie 1–2 tygodni praca płuc się normalizuje, wraca właściwa cyrkulacja powietrza.

po upływie 9 tygodni płuca pracują już normalnie, zmniejsza się ryzyko infekcji.
po upływie 1 roku o połowę – w porównaniu z osobami palącymi – zmniejsza się ryzyko wystąpienia chorób serca.

po upływie 5 lat znacząco zmniejsza się ryzyko wystąpienia chorób górnych dróg oddechowych, raka szyjki macicy i pęcherza.

po upływie 10 lat  o połowę zmniejsza się również ryzyko raka płuc.

po upływie 15 lat ryzyko wystąpienia chorób serca dotyczy byłych palaczy już w takim samym stopniu co osoby niepalące.

 

 

Nie możesz skutecznie rozstać się z nałogiem palenia papierosów?

Oferujemy jedną z najskuteczniejszych obecnie metod zwalczania głodu nikotynowego przy użyciu aparatu biorezonansowego BICOM OPTIMA.

Terapie antynikotynowe, które wykonujemy, mają imponującą skuteczność. Około 80% osób po jednej terapii nie odczuwa potrzeby palenia. Pozostałe 20% to osoby, u których nastąpiła redukcja głodu nikotynowego. Wówczas wskazane jest skorzystać z jeszcze jednej wizyty.
Rzeczą bardzo istotną dla palaczy jest fakt, że nie ma znaczenia staż palenia i ilość wypalonych papierosów.

Zabieg jest zupełnie bezpieczny, bezbolesny i bezinwazyjny.

 

UWAGA! Należy pamiętać, że bez odrobiny woli rzucenia palenia,
nawet najlepsze metody nie odniosą oczekiwanego efektu.

 

Terapia antynikotynowa przy pomocy aparatu BICOM Optima to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod pomagających rzucić palenie.

Działanie terapii opiera się na likwidacji głodu nikotynowego.

Chęć palenia ustępuje w kilka godzin po zabiegu. Najczęściej następnego dnia rano odczuwa się wyraźny brak chęci palenia.

Zostaje odruch sięgania po papierosa, który ustaje po ok. dwóch tygodniach. Aby nie paść ofiarą własnego odruchu należy usunąć wszelkie posiadane papierosy. W ich miejsce można umieścić gumy do żucia (nie antynikotynowe!!!), orzeszki, nasiona słonecznika itp.

Po terapii następuje uruchomienie procesu oczyszczania się tkanek z toksyn, co objawia się wzmożonym pragnieniem i potliwością po zakończeniu sesji. Dlatego należy pić duże ilości wody (ok. 2 litry na dobę)

Jeżeli nie można poradzić sobie z uczuciem głodu nikotynowego lub głód nikotynowy utrzymuje się powyżej dwóch dni należy zgłosić się na wizytę przypominającą. Taką terapię przypominającą wykonujemy od 2 do 14 dni po pierwszej wizycie.

Aktywnie wypalony papieros powoduje nawrót głodu nikotynowego!!!

Rzucenie palenia w wyniku terapii biorezonansowej jest skuteczne u większości pacjentów, jednak u niektórych konieczne jest przeprowadzenie więcej niż jednego seansu terapeutycznego.

Brak efektów w zerwaniu z nałogiem dotyczy przede wszystkim ludzi, u których nie występuje wola rzucenia palenia.